Mūsu pedagoģi

 • Smilšu lampu daudzveidīgais pielietojums pirmsskolā

  2017.gada 23. novembrī Daugavpils pilsētas 27.pirmsskolas izglītības iestādē „Mana Mārīte” notika apmācības seminārs „Smilšu lampu daudzveidīgais pielietojums pirmsskolā”. Tika pieaicināti arī pedagogi no citām pirmsskolas izglītības iestādēm. Smilšu lampas ir daudzfunkcionālais mācību līdzeklis, jo ļauj bērniem koncentrēties, palīdz apgūt jaunu informāciju , kā arī veicina iztēli. Mūsu pedagogi bieži izmano smilšu lampas

 • Starptautiskā skolotāju diena

  5.oktobris –Starptautiskā skolotāju diena – sākās ar patīkamiem pārsteigumiem mūsu pedagoģiem ar ziedu puškiem no audzēkņiem, labiem novēlējumiem, svētku torti no administrācijas un saldumiem no Arodbiedrības. Šajā mācību gadā mūsu komandai pievienojās divas jaunas pirmsskolas skolotājas. Lielākoties skolotāji ir izraudzījušies šo profesiju tāpēc, ka tā dod iespēju palīdzēt mazuļiem izzināt šo Pasauli. Mācīt bērnus nozīmē dot viņiem kaut ko ļoti vērtīgu.

  Radošu, darbīgu unveiksmīgumums visiemjauno 2017./2018. mācību gadu, lai mums viss izdodas, ir laba veselība un lai mums ir čakli, zinātkāri bērni!

 • "Pedagoģiskās meistarības balva-2017"

  Sveicam Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes konkursa "Pedagoģiskās meistarības balva-2017" uzvarētāju pirmsskolas skolotāju Ināru Balode-Bolužu. (konkursa nominācijā „Atbalsts skolēnu pozitīvai uzvedībai”).Pirmsskolas skolotāja Ināra Balode-Boluža strādājot ar 6-7 g.vecuma bērniem lielu uzmanību pievērsa sociālās atbildības veidošanai. Skolotāja aktīvi darbojās APU komandā, īpašu uzmanību pievērsa pozitīvas

 • Latgales ceļu skaistums

  2017.g. 20 maijā mācību gada beigās mūsu pirmsskolas izglītības iestādes komanda devas ekskursijā pa Latgali. Mēs iepazistinājamies ar „Ošu mājas” saimnieku – Aini Noviku, kurš nodarbojas ar visai netradicionālu, Latgalei neraksturīgu un modernu lauksaimniecisko ražošanu – vīngliemežu audzēšanu. Ainis ar humoru stāstīja par vīngliemežu dzīvi, fizioloģiju, apstrādi, kā arī mēs degustējām vīngliemežu gaļu , kas bija pagatavota pēc

 • Skrien Daugavpils!

  Šogad pirmo reizi starp Bigbank Skrien Latvija seriāla sacensībā tika iekļauts arī Daugavpils pusmaratona posms. 30.aprīlī mūsu pirmsskolas izglītības iestādes komanda „Mana Mārīte” ar vienotu atbalstu, gribasspēku, neatlaidību, uzmundrinājumu un smaidu piedalījās nūjošanā 5,5 km distancē. Nevienā brīdī nebija nekādu vājuma brīžu, kad sāc šaubīties par to, ko tur dari. Savā pirmā pusmaratonā saņēmām tikai pozitīvas emocijas, enerģijas pieplūdi un lepnumu par savu komandu! Prieks, ka bijām par piemēru saviem audzēkņiem, kuri piedalījās bērnu pusmaratonā.

 • Dabas brīnumainais spēks

  No š.g. 21.novembra līdz 2.decembrim mūsu iestādes pedagogi Inna Rosolaja un Solvita Trimalniece apguva pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmu „Dabas vides estētikas izglītojošās un attīstošās iespējas” Daugavpils pilsētas 26.pirmsskolas izglītības iestādē. Skolotājas saņēma jaunas zināšanas un inovatīvas pedagoģiskas idejas par Dabas vides estētikas metožu izmantošanu izglītojošiem, sociālpedagoģiskiem un relaksējošiem mērķiem.
 • Akmeņu pārvērtības

  Pirmsskolas izglītības iestādē darbā ar bērniem mes ļoti bieži izmantojam dabas materiālus. 23.novembrī pirmsskolas skolotājas Tatjana Počokina un Tatjana Saveļjeva dalījās pieredzē ar kolēģiem meistarklasē " Zīmēšana uz akmens" un iedvesmoja pedagogus akmeņu krāsošanai. Skolotājas uzzināja, ka lieliskais dabas materiāls ir ne tikai praktisks, bet arī skaists un piemērots izmantošanai daiļdarbiem, strādājot ar 5 - 7. gadu vecuma bērniem. Piemēram lieli un mazi krāsaini akmentiņi ar cipariem un burtiem palīdzēs apgūt skaitīšanu, lasīšanu un mācīs atšĶirt krāsas. Akmeņus var izmantot noformējumā par godu valsts svētkiem vai Ziemassvētkiem. Zīmēšana uz akmens rosina iztēli, palīdz iepazīt un vērot dabu, ļauties fantāzijai un kombinēt krāsas.

  Pedagoģi secināja, ka akmeņu krāsošana un apgleznošana nomierina, koncentre uzmanību, un tajā laikā atbrīvo no destruktīvām domām.

 • „Cūkmena detektīvu” pedagogi pilnveidoja profesionālās kompetences vides izglītībā

  Pirmsskolas skolotājas Ludmila Patmalniece un Žanna Gagunova, kuri aizvadītajā mācību gadā bija aktīvi iesaistījušies LVM ekoprogrammā „Cūkmena detektīvi” , 2016.gada 10.oktobrī piedalījās tālākizglītības kursos Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē. Pedagogi apguva gan teoriju, gan praksi, kas saistās ar meža vides izglītību: devās ar karti rokās mežā, lai izskrietu Mammadaba Dēka orientēšanās poligonu, piedalījās diskusijā par mežu stāvokli Latvijā ar LVMI “Silava” direktoru Jurģi Jansonu, iepazinās ar jauno metodisko līdzekli “Mācīties ir mūsu dabā”, ko izstrādājuši LVM vides izglītības speciālisti, kā arī darbojās praktiski dabas parka Rūķu sētā un Zaļajā klasē. Skolotājas Ludmila un Žanna atzīmēja, ka viņiem bija daudz atklāsmju: „Mēs ne tikai uzzinājām daudz jaunu lietu par mežu un par to, kā var mācīties svaigā gaisā, dabā, bet arī izmēģinājām praktiski, darinot koka suvenīrus. Ar iegūto pieredzi gribam padalīties ar kolēģiem!”

 • Apsveicam pedagogus!

  Sveicam Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes konkursa "Pedagoģiskās meistarības balva-2016" uzvarētāju pirmsskolas skolotāju Jeļenu Gerasinu (kategorijā „Izglītojamo emocionālā audzināšana un vērtībizglītība”). Kā arī apsveicam konkursa "Pedagoģiskās meistarības balva-2016" laureātus: pirmsskolas skolotāju Sandru Harūni (kategorijā „ Ģimeņu kompetenču pilnveide bērnu audzināšanā”), pirmsskolas skolotāju Žannu Gagunovu ( kategorijā “Globālās izglītības veicināšanā”) un mūzikas skolotāju Žanetu Gasjaņecu (kategorijā „ Izglītojamo individuālo vajadzību nodrošināšana un respektēšana”)

  Kā arī apsveicam konkursa “Swedbank jaunais Daugavpils skolotājs 2016” laureātu pirmsskolas skolotāju Olgu Razvadovsku.

  Pateicamies mūsu pedagogiem par ieguldīto darbu un Daugavpils pilsētas 27. pirmsskolas iestādes „Mana Mārīte” pedagoģiskās darbības popularizēšanu!

 • eTwinning projekts

  Februārī mūsu pirmsskolas izglītības iestāde piedalījās eTwinning projektā “The beauty of our country in photos and drawings”. Projekta dalībnieki Turcija, Bulgarija, Rumānija, Grieķija, Igaunija, Lietuva, Polija un Latvija veidoja kalendāru ar savas valsts ainavām un ieverojāmakam vietām. Mūsu 5., 6., 7., 8., 10., 11., un 12. grupas pedagoģes Antoņina Klopova, Kira Afanasjeva, Tatjana Počokina, Jeļena Gerasina, Eleonora Moskaļenko, Inara Balode Boluža, Sandra Harune, Oksana Masāne un Žanna Gagunova kopā ar saviem audzēkņiem sagatavoja brīnīšķīgus zīmējumus ar Latvijas skatēm. Pirmsskolas skolotāja Jeļena Gerasina apkopoja materiālu un izveidoja kalendāru ar bērnu zimējumiem elektroniskājā veidā. Vadītājas vietniece Jūlija Sivačova nodrošināja sazināšanos ar projekta dalībniekiem angļu valodā.

Mana marīte Mana marīte