Aktualitātes

 • Ekskursija uz Jaunbūves bibliotēku

  16.martā mūsu iestādes sagatavošanas grupas bērni apmeklēja Jaunbūves bibliotēku. Tematiskā stunda bija veltīta ļoti svarīgam jautājumam „Vai mana māja ir droša?”Topošiem pirmklasniekiem šī problēma ir diezgan aktuāla, jo daudziem nāksies palikt vieniem pēc skolas bez vecāku uzraudzības. Tikšanās laikā bērni uzzināja, ka daudzi sadzīvē nepieciešamie priekšmeti var būt bīstami cilvēku veselībai un dzīvībai, ja ar tiem rīkojas nepareizi. Bija uzsvērts, kas bērniem var draudēt: asie priekšmeti( adatas, nazis, šķēres un tt.), sadzīves ķīmija ,gāze, elektroierīces un medikamenti. Bērni bija ļoti ieinteresēti un aktīvi piedalījās rotaļās, diskusijās un ar aizrautību skatījās multiplikācijas filmas, kuras mācīja kā pareizi uzvesties mājās. Cerams ka bērniem izdosies uztvert šo informācijuar visu nopetnību.
 • Vecāku skola

  Aicinām 3-7 gadīgo bērnu vecākus piedalīties „Vecāku skolā” 15.martā, plkst. 17.00. Tēma : „Bērnu saskarsme. Bērnu agresivitātes problēmas risināšana”. Konsultāciju sniedz psihologs Ludmila Vasiljeva. Jūs esat gaidīti.
 • Kad Meteņi un Masļenica satiekas kopā

  Jautri, skanīgi un sirsnīgi mūsu iestādes bērni svinēja Masļenicu. Gan Meteņiem, gan Masļenicai ir daudz kopīgu tradīciju. Abiem svētkiem ir jautrs raksturs, jo ziema iet uz beigām un tuvojas ilgi gaidītais pavasaris. Bērni dziedāja tautas dziesmas un bija ģērbti tautas kostīmos. Meitenes un zēni spēlēja uz balalaikām un koka karotēm, piedalījās tautas senās rotaļās un riņķa dejās. Visi klātesošie varēja apskatīt Krievu tautas stūrīti. Tur bija greznie koši lakati, koka karotes, apgleznoti koka trauki, patvāri un matrjoškas. Svētku galvenais varonis bija Masļenicas lelle, kura visiem iepatīkas, jo bija ļoti skaisti un koši izrotāta. Bet diemžēl svētku beigās to nācās sadedzināt, lai pavadītu Ziemu un sagaidītu Pavasari. Jebkuros svētkos ir kāds mielasts un Masļenicas tradicionālais ēdiens ir pankūkas kā saules simbols. Pēc ilgas ziemas mēs visi esam noilgojušies pēc siltas saulītes. Bērniem ļoti patika šo svētku svinēšana un tas ir ļoti svarīgi nodot jaunajai paaudzei senču tradīcijas.

 • Mākslas valoda vieno

  Jaunradei ir sava īpaša valoda, kura apvieno dažādu tautību un kultūru cilvēkus. 16. februārī Daugavpils pilsētas 27. pirmsskolas izglītības iestāde sirsnīgi uzņēma viesus no Turcijas. Studentiem, topošiem pirmsskolas pedagogiem bija piedāvātas meistarklases . Tikšanās laikā bija pastāstīts par latviešu un krievu tautas kultūrām un tradīcijām, kuras tiek audzinātas mūsu iestādes bērniem. Meistarklases vadīja iestādes vadītāja Nataļja Isate un pirmsskolas skolotājas Benita Strode, Kira Afanasjeva, Sandra Harūne, Tatjana Počokina. Studentiem bija iespēja pašiem sagatavot kādu no interesantiem darbiem. Bija piedāvātas sekojošas meistarklases:sveču liešana;papīra plastika;pušķa darināšana no konfektēm;jūras ainava no dabas materiāla (krāsainais smiltis, dzintars, gliemežvāki);krievu tradicionālas lupatu lelles izgatavošana.Visiem ļoti iepatikās tikšanās programma un iespēja gūt dažādu praktisko pieredzi. Iestādes kolektīvs ir gandarīts par to, ka varēja dalīties ar viesiem savā pieredzē, zināšanās un prasmēs, ka arī iepazīstināt ar savām kultūrvērtībām.
 • Intervija Domas par veselību

  Mūsu iestādes bērni piedalījās intervijā, kuru organizēja TV Dautkom projekta „Razmisljalki" ietvaros. Bērni no sagatavošanas un vecākas grupām atbildēja uz jautājumiem par veselību. Audzēkņu atbildes bija dažādas gan interesantas, jocīgas un pārsteidzošas , gan vienkāršas, tiešas un godīgas , gan negaidītas un drošas. Nav nemaz tik viegli uzreiz atbildēt uz nopietniem jautājumiem, bet tā bija lieliska pieredze bērniem stāties videokameras priekšā . Interviju varat apskatīt grani.lv portālā http://www.grani.lv/video/22854-razmyshlyalki-na-temu-zdorove-video.html vai arī TV Dautkom raidījumā "Размышлялки".
 • Sveču diena

  Sveču diena iezīmē ziemas vidu. Šajā dienā latvieši parasti lēja sveces no aitu taukiem vai vaska. Šī tradīcija radusies senos laikos, kad ne tikai elektrības nebija, bet nebija arī pulksteņu. Toreiz laiku noteica pēc Saules, Mēness un zvaigznēm. Nepietika tikai ar diviem laika iedalījumiem - ziemas un vasaras saulgriežiem -, bija nepieciešams sīkāks iedalījums. Tā radās Zvaigznes diena (6. janvāris), Sveču diena (2. februāris), Pelnu diena, Māras diena Jāņu, Pētera, Miķeļa un daudzas citas iezīmdienas.Viens no svarīgākajiem darbiem - sveču liešana, jo ticēja, ka tieši Sveču dienā lietās sveces deg visgaišāk un izlietojas vistaupīgāk. Tam bija jābūt ļoti jautram pasākumam, jo tad, ja lējējs bijis dusmīgs, sveces degot ar tumšu liesmu, sprakšķot.Mūsu iestādes vecākā un sagatavošanas grupas arī svinēja šos svētkus. Bērni kopā ar skolotāju lēja sveces, izmantojot dažādas tehnikas un materiālus. Bērnu vecāki atnesa interesantas sveces un visiem bija iespēja apskatīt izstādi .
 • Brīnumbumbu valstība

  1 .februārī notika sporta svētki „Brīnumbumbu valstība” 1.jaunākajā grupā. Vai esat kādreiz , redzējuši bērna acis, sejas izteiksmi, emocijas, kad viņš pirmo reizi noķēris mesto bumbu vai iesitis bumbu vārtos? Tas ir neizsakāms prieks, lepnums un pārliecība par saviem spēkiem! Šim veiksmīgajam vingrinājumam sekos vēlme vēl kaut ko paveikt, vēl kaut ko iemācīties. Tāpēc ,pieaugušiem jādara visu, lai mūsu bērni augtu kustīgi, veseli un dzīvespriecīgi! Interese par kustībām jānostiprina iespējami agrāk. Šis pasākums bija pilns ar interesantām kustību rotaļām, dziesmām, daudzveidīgiem vingrinājumiem un pārsteigumiem. Bērniem bija iespēja paradīt savas prasmes un iemaņas sporta nodarbībā kopā ar pasaku varoņiem. Meitenes un zēni varēja paspēleties ar dažādu izmēru un krāsu bumbām. Sporta svētkos valdīja labvēlīgs emocionāls noskaņojums un prieka sajūta. Bija redzams cik mazuļi bija ieinteresēti un dzīvespriecīgi.
 • Leļļu izstāde Lelles vēsturiskajā skatījumā

  19.janvārī mūsu iestādē notika leļļu izstāde bērniem un to vecākiem „Lelles vēsturiskajā skatījumā”. Katrs no mums bērnībā spēlējies ar lellēm: meitenes ar savām, zēni – ar savām, piemēram, zaldātiņiem. Mēs piedāvājām paskatīties uz lelli ne tikai kā uz rotaļlietu, bet arī kā uz iedvesmas avotu, tādēļ šī ir izstāde nevis tikai par leļļu vēsturi, bet to dažādajām izpausmes formām.

  Izstādē eksponētas lelles no mūsu pirmsskolas iestādes krājuma un privātkolekcionāru lelles, vairākas lelles sagādāja bērnu vecāki.

  Šīs rotaļlietas ir nogājušas garu un interesantu pārmaiņu ceļu, līdz nonāca mūsdienu plastmasas leļļu valstībā. Ekspozīcijā bija pārstāvētas padomju laika lelles, kuru diemžēl jau palika ļoti maz, kā arī tautas tērpos ģērbtas lelles, kolekcijas franču un vācu lelles ar porcelāna sejām, mīkstas šūtas un tamborētas lelles un protams mūsdienīgas Barbie un Bratz. Bērniem ļoti patika interesants stāstījums par leļļu vēsturi un daudzveidību. Nevar pat pateikt kādas lelles patika bērniem vairāk, jo visas izraisīja simpātijas un pozitīvas emocijas. Izstādi varēja apskatīt arī bērnu vecāki un atcerēties savu bērnību. Daži vecāki bija tik radoši, ka paši pagatavoja lelles izstādei.

 • Ziemassvētku noformējuma konkurss

  Mūsu iestāde piedalījās Daugavpils pilsētas domes un Nordea bankas rīkotāja Ziemassvētku noformējuma konkursā un saņēma pateicības rakstu un Latvijas jubilejas monētu. Pateicamies par sadarbību mūsu vecākiem, kuri piedalījās iestādes noformēšanā un Eņģeļu izstādes veidošanā. Mūsu darbinieku rokām veidotie eglītes un eņģeļi priecaja visus iestādes apmeklētājus. Vēlējumu akā katrs varēja atstāt savu loloto vēlējumu.
 • Ziemassvētki

  Sākot no 20 . decembra mūsu iestādē visās grupās notika Ziemasssvētku svinēšana. Uz pasākumiem bērni atnāca dažādos karnavāla kostīmos. Svētkos bija karalienes, klauni, pirāti, rūķi, sniegpārslas, sniegbaltītes, austrumu skaistules, pazīstamu multfilmu personāži, dzīvnieki un citi interesanti varoni. Ar lielu nepacietību bērni gaidīja Salatēti un dāvanas . Šoreiz Salatētim palidzēja gada sīmbols – pūķis. Bērni dziedāja skaistas dziesmas, dejoja, stastīja Salatētim dzejoļīšus, spēlēja stafetēs un rotaļas. Vairākas lomas izpildīja paši bērni no sagatavošanas un vecākas grupas un piedalījas citu grupu svētkos. Pasākumi bija pilni ar pārsteigumiem un prieku. Visiem Priecīgus Ziemassvētkus un Laimīgu Jauno gadu!

Mana marīte Mana marīte