Aktualitātes

 • Ieteikumi vecākiem krīzes situācijā

  Dārgie vecāki, ņemot vērā COVID-19 izplatību un valsts izsludināto ārkārtas situāciju un karantīnu līdz 14.04.2020. bērniem ir jāpaliek mājās, lai saglabātu veselību! Līdz ar to maksimāli IEROBEŽOJIET KONTAKTUS AR CITIEM CILVĒKIEM, IZVAIRIETIES ATRASTIES PUBLISKĀS VIETĀS, kur ir daudz cilvēku!!!

  Lai izskaidrotu situāciju un mazinātu bērna bailes un uztraukumu, samīļojiet savu bērnu, mierīgi pastāstiet bērnam, kā jārīkojas šajā laikā:

  Vislabākais, ko vari darīt, lai būtu vesels,- paliec mājās!

  Mācies attālināti, ievērojot skolotāju sūtītās instrukcijas, ko saņem caur e-klasi!

  Komunicē ar draugiem, izmantojot informācijas komunikācijas rīkus!

  Mazgā rokas!

  Sasveicinies nesarokojoties!

  Izvairies braukt ar sabiedrisko transportu!

  Izvairies apmeklēt izklaides centrus, veikalus!

  Pastāsti vecākiem, ja jūties slikti vai noguris!

  Dārgie vecāki, izmantojiet šo laiku piepildītai kopā būšanai:

  Spēlējiet galda spēles!

  Miniet krustvārdu mīklas!

  Lasiet grāmatas!

  Salieciet LEGO un puzles!

  Kopā gatavojiet ēdienus!

  Zīmējiet!

  Veidojiet rokdarbus!

  Kopā nodarbojieties ar fiziskajām aktivitātēm!

  Veltiet laiku saviem hobijiem!

  Pasakiet bērniem, ka viņi var justies nobijušies, uztraukušies, sarūgtināti, vīlušies, bet kopā ar ģimeni viņi tiks visam pāri. Tā ir tikai pagaidu situācija.

  Sekojiet informācijai!

  Esiet pozitīvi, veltiet laiku ģimenei, saglabājiet mieru!

  Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde

  Nepieciešamības gadījumā zvaniet mums: tālr. 65421623, 65423110

 • SVARĪGĀ INFORMĀCIJA!

  Līdz 14.aprīlim pirmsskolas izglītības iestādēs darbosies tikai dežūrgrupas.

  Ārkārtas situācijā bērnu uz dežūrgrupu vest tikai, ja nav iespējamas citas pieskatīšanas iespējas.

  Vecākiem tādā gadījumā jāraksta apliecinājums, ka bērns ir vesels, nav kontaktējies ar vīrusa slimniekiem un nav bijis vīrusa skartās teritorijās pēdējo 14 dienu laikā.

  Dežūrgrupā ir bērni dažādos vecuma posmos.

 • Vecāku skola

  Aicinām 2-4 gadīgo bērnu vecākus piedalīties “Vecāku skolā”.Tēma: „Kad griezties pie logopēda?” 30.janvārī, plkst.16.30 Konsultāciju sniegs logopēde Jūlija Ņikitina.

 • Mazie artisti lielā skatuvē

  Šogad 16. janvārī 12.grupas audzēkņi piedalījās pasākumā “Svjatočnije poteški”, kurš notika Kultūras pilī. Folkloras svētkos piedalījās arī bērnu horeogrāfiskais kolektīvs “Solniško” no Pleskavas. Ansamblis ir vairāku Viskrievijas un starptautisko festivālu un konkursu laureāts, ir nopelnījis paraugkolektīva nosaukumu. Vēl uzstājās kolektīvs “Zadorinka” no Rēzeknes kā arī Krievu nama radošie kolektīvi: deju kolektīvs “Uzori”, bērnu vokālais kolektīvs “Russkije karagodi”, folkloras ansambļi “Rusiči” un “Slavjanka”. Mūsu mazie artisti nemaz nenobijās uzstaties uz lielas skatuves, spēja uzdāvināt pozitīvas emocijas un prieka sajūtu visiem skatītājiem. Pateicamies mūzikas skolotājai Žannai Gasjaņecai par ieguldītu darbu audzēkņu sagatavošanā.

 • Konkursa "LIDICE" laureāti

  Mūsu iestādes audzēkņi šogad piedalījās Starptautiskajā bērnu mākslas izstādē-konkursā „LIDICE 2020”. Konkursu organizēja Valsts izglītības satura centrs (VISC) sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu un izglītības iestādēm ar mērķi sekmēt bērnu un jauniešu kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā lietpratību. Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ģenerālā asambleja 2020.gadu ir pasludinājusi par STARPTAUTISKO AUGU AIZSARDZĪBAS GADU, ar mērķi veicināt veselīgas ekosistēmas kā ilgtspējīgas attīstības priekšnoteikumu. Atsaucoties ANO aicinājumam, 48.Starptautiskajai bērnu mākslas izstādei-konkursam tiek piedāvāta tēma “AINAVA”.
 • Prieks dāvināt!

  Cienījamie audzēkņu vecāki un pirmsskolas izglītības iestādes darbinieki!

  Ziemassvētku laiks, labdarības laiks ir īstais brīdis, lai mācītos apzināties, ka patiesam priekam nav vajadzīga ne liela bagātība, ne dārgas dāvanas, bieži pietiek ar labu nodomu un siltu sirdi. Liels paldies visiem, kas piedalījās Ziemassvētku Labdarības akcijās! Mēs augsti novērtējam jūsu atsaucību un lielo aktivitāti. Sadarbībā ar „Uzticības fondu” mēs iepriecinājām ar gardumiem un saldumiem bērnus no patversmēm un sadarbībā ar organizāciju „Latvijas Sarkanais Krusts” palīdzējām jauniešiem bāreņiem iekārtot dzīvokli ar nepieciešamajiem sadzīves priekšmetiem.

 • "Vārdiņš, vārdiņš, teikumiņš"

  Cienījamie vecāki informējam Jūs ka latviešu valodas aģentūra (LVA) nāk klajā ar jaunu latviešu valodas apguves spēli „Vārdiņš, vārdiņš, teikumiņš”, ko ērti spēlēt ne vien datorā, bet arī mobilajās ierīcēs. Spēle piemērota pirmsskolas un sākumskolas skolēniem. Spēles laikā bērni pilnveido latviešu valodas vārdu krājumu, apgūst gramatiskās formas, mācās raksturot attēlos redzamās situācijas. Spēlē ir trīs grūtības pakāpes, veidojamā teikuma garums nosaka spēles grūtības pakāpi – trīs, četri vai pieci vārdi teikumā. Spēle pieejama LVA vietnē Māci un mācies latviešu valodu http://maciunmacies.valoda.lv/images/speles/varduspele/
 • Svētku gaidīšanas laiks

  Straujiem soļiem tuvojas Ziemassvētki...Pirmssvētku laiks sākas ar pirmo adventi un tās neatņemamo simbolu – vainagu ar četrām svecītēm. Priežu, egļu, tūju vai kadiķu zari, no kuriem pin vainagu, liecina par cerību un mūžīgo dzīvību. Vainags veido apli, kas nozīmē mūžību un vienotību. Otrs neiztrūkstošs adventes simbols ir četras sveces, un katrā adventes svētdienā tiek aizdedzināta viena no tām, simbolizējot gaismas uzvaru pār tumsu. Svētdien mēs piedzīvojām īstu
 • Tikšanās ar Zobu feju

  2019. gada 26.novembrī pirmsskolas izglītības iestādē „Mana Mārīte” notika „Smaidu rīts”. Katru grupiņu apciemoja smaidīga Zobu feja un Vilks. Vilkam ļoti sāpēja zobi, jo viņš nekad nerūpējās par tiem un ēda daudz saldumu. Zobu feja kopā ar bērniem nolēma palīdzēt Vilkam, jo viņš ļoti slikti jūtas. Bērni parādīja kādi pārtikas produkti kaitē zobu veselībai, pastāstija kā jārūpējas par zobu higienu. Zobu feja atgadināja, kā pareizi tīrīt zobus un pārbaudīja bērnu zobu birstes. Par centīgu piedalīšanos bērni saņēma uzlīmes ar smaidīgu zobiņu. Veselības stundu rīkoja pirmsskolas skolotājas Danuta Nikonova un Inita Nasire.

 • Mūsu iestādē viesojās Erasmus+projekta partneri

  Daugavpils pilsētas 27.pirmsskolas izglītības iestāde „Mana Mārīte” kopā ar Linkopingas Universitāti (Zviedrija), Mūtalas pašvaldību (Zviedrija), Kasalgrandes pašvaldību (Itālija), Skandiāno pašvaldību (Itālija), Pētniecības Veicināšanas un attīstīšanas Centru Izglītības Tehnoloģiju jomā “CARDET” (Kipra), kā arī SERN biedrību Eiropas Savienības programmas „ERASMUS+” ietvaros īsteno projektu „Inovatīvā mācību satura izstrādāšana
Mana marīte Mana marīte